logo

با اپلیکیشن‌های لندیکا بیشتر آشنا شوید

درباره اپلیکیشن لندیکا

اپلیکیشن‌های لندیکا از نظر ظاهر مشابه با اپلیکیشن‌های پیش‌رَوَنده یا PWA که جدیدترین فناوری‌ در زمینه‌ی ساخت وب اپلیکیشن‌ها میباشند طراحی شده‌اند و یک داشبورد مدیریتی جامع برای آنها در نظر گرفته شده تا تمام کاربران (خریداران و فروشندگان) بتوانند از طریق آن، خیلی راحت به مهمترین و پرکاربردترین قسمت‌های سایت دسترسی داشته و با لمس هر گزینه مستقیما وارد بخش مورد نظرشون شوند. اپلیکیشن‌های لندیکا نیتیو بوده و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بخش‌های مختلف سایت را بدون تغییر در طرح و ظاهر در داخل اپلیکیشن به شما ارائه نمایند تا وجود دو طرح مختلف باعث سردرگمی کاربران نشود. در اپلیکیشن‌های لندیکا علاوه بر کاشی‌ها و بنرهای صفحه‌ی اصلی، یک منوی کشویی در بالا و سمت راست برای خریداران، و یک منوی مشابه نیز در سمت چپ برای فروشندگان تنظیم شده تا از طریق این منوها نیز به جزئی‌ترین امکانات سایت دسترسی داشته باشند. تمام امکانات و قابلیت‌های اپلیکیشن زمانی برای کاربران قابل استفاده است که در اولین اجرا از طریق گزینه‌ی "ورود" یا "ثبت‌نام" وارد حساب کاربری خود شده یا برای خود حساب کاربری بسازند.


مزایای استفاده از اپلیکیشن‌های لندیکا


فرآیند استفاده از اپلیکیشن

banner_img
  • دریافت و نصب اپلیکیشن مورد نظر

  • ورود به حساب کاربری یا ثبت نام از طریق اپ

  • استفاده از گزینه های عمومی برای خریداران

  • استفاده از گزینه های پنل فروش برای تامین کنندگان


سوالات متداول

1- چرا بعد از اجرای اپلیکیشن بعضی از گزینه‌های آن به درستی کار نمیکند ؟

همانطور که در بالا تاکید شد، برای استفاده از تمام امکانات اپلیکیشن‌های لندیکا حتما باید جزو کاربران سایت باشید یا به عنوان کاربر جدید در سایت ثبت‌نام نمایید، لذا پس از اولین اجرای اپلیکیشن از طریق گزینه‌ی "ورود" وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر هنوز در لندیکا ثبت‌نام نکرده‌اید با استفاده از گزینه‌ی "ثبت‌نام" این کار را انجام داده و سپس به عنوان یک کاربر وارد حساب کاربری خود شوید تا تمام امکانات اپلیکیشن برای شما فعال گردد (برای استفاده از گزینه‌های مربوط به تامین‌کنندگان، ابتدا باید فرایند "فروشنده شو" را انجام داده و به جمع تامین‌کنندگان لندیکا بپیوندید)

2- پس از ورود به بخش‌های مختلف اپلیکیشن چگونه میتوانم به پنل مدیریتی ابتدایی بازگردم ؟

پس از لمس هر یک از گزینه‌ها و کاشی‌ها و بنرهای صفحه‌ی اول اپلیکیشن (پنل مدیریتی اپلیکیشن) وارد بخش‌های مختلف سایت میشوید و جهت بازگشت به صفحه‌ی اصلی اپ باید بر روی گزینه‌ی "خروج" در بالا و سمت چپ صفحه کلیک نمایید.

3- چگونه از طریق اپلیکیشن خرید نمایم ؟

جهت ورود به صفحه اصلی سایت و مشاهده‌ی کالاها و گروه‌بندی‌ها، میتوانید بر روی کاشی "مشاهده و خرید کالا" یا "پیشنهادهای داغ و ویژه" یا سایر گزینه‌های مرتبط کلیک نمایید یا از طریق گزینه‌های مخفی سمت راست اپ (برای مشاهده‌ی این گزینه‌ها انگشت خود را از لبه‌ی سمت راست صفحه به سمت وسط بکشید یا در بالای صفحه، سمت راست بر روی گزینه‌ی "خریداران" کلیک نمایید) و بر روی گزینه‌ی "مشاهده و خرید کالا" کلیک نمایید.

4- چگونه میتوانم اپلیکیشن‌های لندیکا را دریافت نمایم ؟

جهت دریافت اپلیکیشن اندروید و ios لندیکا میتوانید آنها را به صورت مستقیم دانلود کرده یا از استورهای مجاز ایرانی، از جمله بازار و سیب‌اپ و غیره جهت دریافت آنها استفاده نمایید (لینک‌های دانلود و لوگوی استورهای مجاز در بالا و پایین همین صفحه در دسترس میباشد.).

5- آیا اپلیکیشن کاربران عادی و خریداران، با اپلیکیشن تامین‌کنندگان و فروشندگان یکسان است ؟

بله، اپلیکیشن Android و ios لندیکا به گونه‌ای طراحی شده که کاربران عادی و تامین‌کنندگان (فروشندگان) به صورت همزمان از آن استفاده نمایند و جهت خرید و فروش کالا نیاز به دو اپ متفاوت نباشد. کاربرانی که فرایند "فروشنده شو" را انجام داده‌اند و پنل فروش آنها فعال گردیده میتوانند از تمام کاشی‌ها و گزینه‌های اپ استفاده نمایند و سایر کاربران (خریداران) میتوانند تنها از گزینه‌ها و کاشی‌های مربوط به خریداران و میزکار استفاده نمایند و افرادی که هنوز از طریق اپ یا سایت در لندیکا ثبت‌نام نکرده‌اند تنها میتوانند از کاشی "مشاهده و خرید کالا" و سایر گزینه‌های مربوط به فرایند ثبت‌نام و خرید استفاده کنند.