فروشنده
خریدار

فروشنده

ثبت نام

برای ثبت نام در وب سایت لندیکا کافیست اینجا کلیک کنید و یا از طریق گزینه ثبت نام از گوشه ی بالای سمت راست اقدام نمایید. همچنین می‌توانید از طریق لینک https://www.landika.com/register ثبت نام کنید.

تذکر: در هنگام ثبت نام از اطلاعات واقعی استفاده نمایید تا مراحل پرداخت وجه در سامانه بانکی بدون مشکل سپری شود. همچنین از شماره موبایل معتبر و فعال استفاده نمایید زیرا کد تایید و فعال سازی اکانت به این شماره ارسال خواهد شد.

تذکر مهم: در صورتی که مایل به فروش کالا می باشید لازم است قبل از ثبت کالا فروشگاه خود را ثبت نمایید. مراحل ثبت فروشگاه و ثبت کالا در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

 

ثبت کالا

پس از ثبت نام جهت ثبت کالا می توانید از طریق گزینه ثبت رایگان در بالای هر صفحه به قسمت ثبت کالا وارد شوید. توجه داشته باشید که قبل از ثبت کالا لازم است فروشگاه خود را ثبت کنید.

ثبت فروشگاه

ایجاد فروشگاه

برای ثبت فروشگاه می‌توانید از طریق میزکار -> مدیریت فروشگاه اقدام نمایید. در این صفحه باید در قسمت نام لاتین فروشگاه، یک نام انگلیسی که در واقع همان آدرس فروشگاه شما خواهد بود در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر نام ali را وارد نمایید آدرس فروشگاه شما به صورت ali.landika.com خواهد بود.

در قسمت نام فارسی، نام فروشگاه خود را انتخاب کنید تا فروشگاه شما و صفحات سایت لندیکا با این نام نشان داده شود.

در قسمت شعار انتخابی، یک شعار مناسب و کوتاه برای خود انتخاب نمایید؛ تا تاثیر بهتری روی مشتریان بگذارید.

در قسمت توضیحات فروشگاه هر آنچه میخواید تا خریداران در مورد شما و فروشگاهتان بدانند وارد نمایید تا در بالای سایت و در قسمت درباره فروشگاه نمایش داده شود.

تذکر: در هیچ کدام از قسمت های فوق شما مجاز به استفاده از شماره تماس و یا هر راه ارتباطی دیگری نمی باشید.

ویرایش فروشگاه

شما میتوانید هر زمان پس از ایجاد فروشگاهتان نسبت به ویرایش و تغییر مشخصات و توضیحات آن اقدام نمایید.

همچنین میتوانید پس از ورود به حساب کاربری خود، با وارد شدن به صفحه اصلی فروشگاه، بنر بالای صفحه را نیز تغییر دهید.

 

 

 

کالاهای ثبت شده پس از تایید توسط کارشناسان لندیکا در فروشگاه نمایش داده خواهند شد. کالاهای غیر مجاز در سایت ثبت نخواهند شد. برای مشاهده لیست این کالاها اینجا کلیک کنید.

تذکر: برای ثبت اولین کالای خود بایستی در هنگام ثبت نام و یا از طریق میزکار_> حساب کاربری حداقل یک آدرس معتبر ثبت نمایید.

تذکر مهم: هرکالایی که ثبت میشود تا لحظه ای قابل ویرایش است که فروش نرفته باشد. به محض اولین فروش، اطلاعات کالا قفل شده و قابل ویرایش نمی‌باشند و در صورت بروز اشتباه در ثبت کالا، اگر ویرایش کالا قفل شده باشد فروشنده باید به صورت مستقیم با پشتیبانی سایت تماس بگیرد تا کالا ویرایش شود.

تذکر مهم: در مزایدات ویرایش کالا بلافاصله بعد از ثبت اولین پیشنهاد، قفل خواهد شد.

تعیین اطلاعات کالا

برای ثبت یک کالای جدید باید ابتدا جزئیات و مشخصات کالا را وارد نمایید.

تعیین گروه کالا

ابتدا باید از گروه بندی موجود برای کالاها، گروه مناسب را برای کالای خود انتخاب نمایید. این کار را میتوانید به یکی از سه روش زیر انجام دهید:

  • انتخاب از لیست: در این روش لیستی از دسته بندی های محصولات نمایش داده شده و شما باید با انتخاب شاخه و زیر شاخه مناسب، گروه کالای خود را تعیین نمایید.
  • بر اساس سابقه: با استفاده از این روش میتوانید به گروه کالاهایی که قبلا ثبت کرده اید دسترسی سریع داشته و از میان آنها یک گروه انتخاب نمایید.
  • جست‌و‌جوی واژه: در این روش می‌توانید گروه کالای مورد نظر خود را در میان تمام گروه ها جست‌و‌جو کنید و گروه مورد نظر خود را از میان نتایج انتخاب نمایید.

تعیین نام و وضعیت کالا

در این قسمت باید نام کالا را وارد نمایید (در صورت تمایل میتوانید نام انگلیسی کالا را نیز وارد کنید) و همچنین باید با انتخاب یکی از گزینه های موجود وضعیت کالای خود را نیز مشخص کنید.

تذکر: وارد کردن نام انگلیسی باعث میشود خریداران در هنگام جست‌وجو، سریعتر کالای شما را پیدا کنند.

تعیین جزئیات کالا

در این قسمت با وارد کردن مشخصات کالا از قبیل کشور سازنده، گارانتی، جزئیات فنی و توضیحات کالا و ... اطلاعات کالای خود را تکمیل کنید.

تذکر: وارد کردن هر چه کاملتر اطلاعات، اعتماد مشتری به کالا و فروشگاه شما را افزایش خواهد داد.

تعیین مدت زمان تست کالا

در این قسمت مدت زمانی که خریدار مجاز است پس از دریافت کالا، آن را تست و تایید نماید را وارد کنید. در صورتی که خریدار پس از تمام شدن این زمان کالا را تایید یا رد نکند کالا به صورت خودکار تایید خواهد شد و وجه کالا انتقال خواهد یافت.

تذکر: میتوانید با افزایش این زمان خریدار را نسبت به صحت کالا مطمئن‌تر کرده و شانس فروش خود را افزایش دهید.

تعیین عکس کالا

در این قسمت می‌توانید برای کالای خود حداکثر ۱۰ عکس آپلود نمایید؛ تا خریدار راحتتر کالا را ببیند و تصمیم بگیرد. عکس کالا حتما باید مربوط به کالای ثبت شده باشد در غیر این صورت کالا برای نمایش در فروشگاه تایید نخواهد شد. همچنین برای کالاهای دست دو و غیر آکبند عکس باید از خود کالا گرفته شود و عکس‌های اینترنتی قابل قبول نخواهند بود و تایی