توافق‌نامه کاربری و قوانین استفاده از فروشگاه اینترنتی لندیکا

به بخش قوانین و توافق نامه کاربری "لندیکا" خوش آمدید.
سایت لندیکا با مدیریت شرکت تجارت نوین (بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار - سهامی خاص) با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 با هدف توسعه و رونق تجارت الکترونیک کشور شروع به فعالیت نموده و از تمامی مجوزهای رسمی و قانونی در این زمینه برخوردار می باشد.

برخی از مجوزهای سایت لندیکا :

 1. اینماد: دارای مجوز از مرکز توسعه تجارت الکترونیک در قالب نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی
 2. نماد ساماندهی: دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب نماد ساماندهی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
 3. مجوز تصدی رسانه بر خط کاربر محور، از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال کشور
 4. دریافت جواز کسب تجارت الکترونیک از سازمان اصناف کشور
 5. عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
 6. سرویس COD: اخذ مجوز و پیش نیازهای سرویس پرداخت در محل
 7. عضویت در سازمان امور مالیاتی با شماره اقتصادی 411577395937
 8. دریافت گواهی SSL و تغییر دامنه از http به https که امنیت و محرمانگی اطلاعات کاربران را تضمین می نماید
 9. دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی و تامین کامل امنیت پرداخت به واسطه گواهی SSL

ثبت نام و استفاده از سایت لندیکا (به عنوان خریداران یا فروشندگان یا هر دو)، به معنای مطالعه ی کامل و آگاه بودن و پذیرفتن شرایط این توافق نامه و پذیرفتن سایر قوانین و شرایط لندیکا می باشد. هر گونه فعالیتی در سایت، از جمله اقدام به خرید و ثبت سفارش کالا، فروش کالا، ثبت نظر، شرکت در پروسه پیگیری سفارشات و غیره و همچنین فعالیت به عنوان تامین کننده، (نیاز به پذیرش قرارداد تامین و فروش کالا و طی کردن کلیه مراحل ثبت نام تامین کنندگان) به معنی پذیرش کامل کلیه شرایط و قوانین لندیکا در این توافق نامه و سایر توافق نامه ها و قوانین مندرج در سایت لندیکا، از سوی کاربر می باشد.

ماده 1-طرفین توافق‌نامه

این قرارداد ما بین شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 از یک طرف و کاربران اینترنتی سایت لندیکا، اعم از خریداران و فروشندگان و سایر افرادی که به هر نحو از این سایت استفاده مینمایند، از طرف دیگر، در جهت افزایش امنیت معاملات صورت گرفته بین کاربران در فضای مجازی منعقد می گردد. از این پس در اکثر بخش های این توافق نامه، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با نام لندیکا یا سایت یا شرکت خطاب میگردد و کلیه حقوق مادی و معنوی آن به شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) تعلق دارد.

ماده 2-ثبت‌نام در سایت و اعتبار توافق‌نامه

موضوع قرارداد عبارت است از ارائه سایتی مطمئن و قانونی با تمامی مجوزهای رسمی، جهت تبادل و خرید و فروش امن کالا به صورت اینترنتی، بین کاربران لندیکا که میتوانند به عنوان فروشنده یا خریدار یا هردو فعالیت نمایند. سایت لندیکا از طریق بازاریابی، تبلیغات و ارائه تسهیلات مختلف، زمینه را جهت خرید و فروش اینترنتی کالا توسط کاربران، فراهم آورده است.

ماده 3-اعتبار توافق‌نامه

ثبت نام در سایت لندیکا به منزله ی پذیرش این توافق نامه و سایر شرایط و قوانین سایت میباشد و این توافق نامه و سایر قوانین و قراردادها و شرایط سایت از لحظه ای که کاربر در لندیکا ثبت نام نماید، معتبر و لازم الاجرا میباشد.

تبصره: توافق نامه کاربری و قوانین استفاده از فروشگاه اینترنتی لندیکا وفق موضوع برای هر دو روشِ فروشِ عادی و مزایده‌ای معتبر میباشد.

ماده 4-شرایط و ضوابط

بند 1-4-عضویت در لندیکا

عضویت در سایت لندیکا برای افراد حقیقی و حقوقی ذیل بلامانع می باشد :
اشخاص حقیقی : تمام افراد بالای 18 سال می توانند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نمایند.
اشخاص حقوقی : هر مجموعه ای که در دفاتر ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشد می تواند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نماید.

جهت عضویت رایگان و استفاده از خدمات سایت لندیکا، نیاز به یک خط تلفن همراه فعال و یک کلمه ی عبور دلخواه میباشد. ثبت شماره موبایل و انتخاب کلمه عبور دلخواه به منزله ی ثبت نام و عضویت رسمی و پذیرش این توافق نامه و سایر شرایط و قوانین سایت میباشد. پس از ثبت نام، کد فعالسازی حساب کاربری از طریق پیامک برای متقاضی ارسال میگردد و پس از تایید کد از طریق سیستم، فعالیت کاربر در سایت لندیکا به صورت رسمی و قانونی آغاز میشود و از این پس مسئولیت کلیه امور و اقدامات انجام گرفته توسط وی در سایت، بر عهده ایشان خواهد بود .

متقاضیان موظف میباشند قبل از عضویت، قوانین سایت و توافق نامه کاربری وسایر قوانین مرتبط را به طور کامل مطالعه نمایند، و عضویت در سایت لندیکا به منزله قبول بی قید و شرط تمام قوانین و توافق نامه های لندیکا می باشد، در غیر این صورت کاربر مجاز به ثبت نام و استفاده از خدمات لندیکا نمی باشد.

عضویت در سایت لندیکا رایگان بوده و نام کاربری هر فرد شماره موبایل اعلام شده از طرف وی میباشد.

از آنجا که اطلاع رسانی های لندیکا از طریق ایمیل و گاها پیامک صورت میگیرد، لذا کاربر موظف می باشد از آدرس ایمیل و شماره تلفن همراهی استفاده نماید که متعلق و در اختیار وی باشد.

کاربران موظف میباشند جهت عضویت یا اعلام هر گونه اطلاعات به صحت آدرس دامنه لندیکا https://www.Landika.com توجه نمایند .

کاربران متعهد میگردند تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد.

تبصره 1- کاربر حق فروش یا انتقال حساب خود یا استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2- در هنگام ثبت نام یا انجام اولین عملیات خرید و فروش و درخواست تسویه حساب در سایت، کاربران متعهد میگردند طبق درخواست لندیکا، اطلاعات هویتی خود را در کمال صداقت اعلام نموده (از جمله نام و نام خانوادگی – آدرس پستی – کد و تصویر کارت ملی - شماره حساب و شماره شبا بانکی که به نام کاربر باشد و .... ) و کلیه ی عواقب ناشی از عدم اعلام اطلاعات صحیح یا استفاده از اطلاعات هویتی اشخاص دیگر، بر عهده کاربر می باشد.

تبصره 3- کاربران لندیکا میبایست هرگونه تغییر در اطلاعات ثبت شده، مانند شماره تلفن، آدرس و اطلاعات حساب بانکی خود را از طریق ویرایش اطلاعات حساب کاربری به روزرسانی نمایند.

تبصره 4- اگر شماره کارت بانکی یا شماره حساب و شماره شبای بانکی كاربر به هر دلیل تغییر نماید، وی موظف خواهد بود در اسرع وقت اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نماید، در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه لندیکا نخواهد بود و عواقب بروز مشکلات احتمالی بر عهده کاربر می باشد. این اطلاعات در صفحه میز کار یا لندیکای من قابل دسترسی می باشد .

تبصره 5- حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران و حفظ حریم خصوصی آنها برای ما بسیار حائز اهمیت بوده و لندیکا متعهد میگردد اطلاعات دریافت شده از اعضاء و کاربران خود را فقط در امور مرتبط با معاملات استفاده نموده و به هیچ وجه آنها را در اختیار سایر افراد قرار ندهد.

تبصره 6- تمام کاربران لندیکا با قبول این توافق نامه از طریق ثبت نام در سایت لندیکا، به عنوان خریدار یا تامین کننده (فروشنده) موافقت خود را مبنی بر ایفای کلیه تعهدات مندرج در این توافق نامه، قوانین و سایر توافق نامه های سایت لندیکا و همچنین مطالب و نکات مندرج در راهنمای سایت و همچنین کلیه ی قوانین و نکات مندرج در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک به آدرس enamad.ir اعلام میدارند.

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، کشف احتمال تقلب، جعل هویت، کلاهبرداری و سایر فعالیت هایی که طبق قوانین سایت و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز است، عضویت کاربر را معلق یا ابطال نموده و در صورت لزوم شخص خاطی را به مراجع قضایی معرفی نماید.
در سایت لندیکا امکانات لازم جهت ارتباط کاربران با سایت و ارتباط کاربران با یکدیگر از طرق مختلف در نظر گرفته شده، با این حال کاربران میتوانند در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام و همچنین وجود هر گونه مشکل در روند معامله از طریق گزینه تماس با ما اقدام نموده و از راهنمایی مسئولین لندیکا استفاده نمایند. ارتباط لندیکا با کاربران از طریق ارسال پیام به پنل کاربری و ایمیل کاربر و گاها از طریق ارسال پیامک صورت میگیرد.

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه، كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها، تذکرات و مکاتبات مندرج در سایت و پنل کاربری یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک یا نشانی پستی اصلی کاربر، به روئیت وی می رسد. لذا 12 ساعت پس از درج اخطار یا ارسال تذکر یا پیام از طریق سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی یا تماس تلفنی، آن اخطار، ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه روز کاری ابلاغ شده تلقی می گردد و لازم الاجرا یا پیگیری میباشد.

تبصره 9- طبق این توافق نامه، لندیکا اجازه دارد تمامی پیام های کاربران به یکدیگر را کنترل نموده و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، یا حاوی توهین و تمسخر و تبلیغات نامربوط و مطالب سیاسی و نامرتبط یا مطالبی که طبق شرع و قانون اساسی کشورغیر مجاز است را حذف یا ویرایش نماید، و عواقب ارسال پیامی خارج از این چهارچوب برعهده کاربر خاطی میباشد.

تبصره 10- چنانچه هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و مطالب مستهجل و غیر مرتبط یا مطالب سیاسی و غیر قانونی یا هرگونه اطلاعات تماس، توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت لندیکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نداشته و با فرد خاطی طبق قانون اساسی کشور برخورد میگردد.

تبصره 11- لغو خرید: پس از خرید کالا در صورت عدم تامین کالا به هر دلیل، لندیکا موظف است در اولین فرصت مراتب را به خریدار اطلاع داده و وجه پرداختی را به طور کامل به حساب ایشان استرداد دهد.

بند 2-4-عرضه کالا و خرید و فروش آن

برای عرضه و فروش کالای نو یا کارکرده، می توانید از متن، عکس، توضیحات و غیره در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منحصرا متوجه کاربر خواهد بود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا مشخص گردد. جهت فعالیت به عنوان تامین کننده (فروشنده) ی کالای نو و آکبند یا کالای کارکرده و دست دوم، لازم به پذیرش قرارداد تامین و فروش کالا (قرارداد فروش کالا) و طی کردن کلیه مراحل ثبت نام تامین کنندگان (فروشندگان) می باشد.

تبصره 1- فروشگاه های برتر
سایت لندیکا تسهیلات و خدمات ویژه ای را برای فروشندگان خاص خود در نظر میگیرد که از جمله آنها میتوان به مدیریت فرایند ثبت کالا، تبلیغات رایگان برای فروشگاه و کالای فروشنده مورد نظر در صفحات اصلی لندیکا و گاها تبلیغات متنوع خارج از سایت لندیکا، کنترل تمام مراحل فروش از ابتدا تا لحظه تسویه حساب با فروشنده، قرار دادن کالاهای فروشگاه در شرایط فروش ویژه، کاهش پورسانت لندیکا تا 99 درصد، بر عهده گرفتن سیستم حمل و توزیع کالاهای فروشگاه مورد نظر و تلاش مستمر در راستای افزایش فروش آن فروشگاه، اشاره نمود.

تبصره 2- انجام معامله خارج از سایت لندیکا تحت هر شرایطی غیر مجاز بوده و تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت لندیکا غیر مجاز می باشد. همچنین استفاده از هرگونه متنی شامل لینک های خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران غیر مجاز می باشد و لندیکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال طرفین این معاملات نداشته و رفع مشکلات احتمالی جزو تعهدات لندیکا نمیباشد.

بند 3-4-روش‌های پرداخت

لندیکا تمام مجوزهای لازم جهت فعالسازی درگاه های امن پرداخت اینترنتی را کسب کرده و از درگاه پرداخت بانک های مختلف جهت این سیستم استفاده می نماید .خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالاهای مورد نیاز خود و پرداخت اینترنتی امن وجه کالا اقدام نمایند. همچنین ممکن است قابلیت پرداخت در محل برای برخی از شهرهای کشور نیز درنظر گرفته شود.

تبصره 1- جهت جلوگیری از زیان ها و خطرات احتمالی، لندیکا طبق قانون تمام مجوزها و مسائل امنیتی را در زمینه پرداخت امن اینترنتی در نظر گرفته است.

تبصره 2- لندیکا طبق شرایط خاصی، ممکن است امکان پرداخت در محل را برای برخی از شهر ها فراهم نماید، استفاده از قابلیت پرداخت در محل تابع شرایط و قوانین خاصی میباشد و هر کاربر در صورت استفاده از قابلیت پرداخت در محل، ملزم به رعایت قوانین و شرایط "خرید و فروش کالا با استفاده از قابلیت پرداخت در محل" میباشد، همچنین لندیکا میتواند در صورت نیاز امکان پرداخت در محل را از سایت حذف نموده یا برای مدتی آنرا تعلیق نماید.

بند 4-4-موارد ممنوعه

فروشندگان قبل از ثبت و فروش کالای خود، باید نسبت به قانونی بودنِ فروش اینترنتی آن کالا، طبق قوانین سایت و قانون اساسی کشور و قوانین، نکات و ضمائم مندرج در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک به آدرس enamad.ir اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن فعالیت کاربر با قوانین سایت، و احکام شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قوانین و نکات مندرج در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک (اینماد)، سایت لندیکا تا حد امکان از انجام هر یک از این فعالیت ها جلوگیری مینماید و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و مسدود کردن حساب کاربر خاطی اعمال نماید، در هر صورت عواقب هر گونه فعالیت و خرید و فروش، که با احکام شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی در تضاد باشد بر عهده خریدار یا فروشنده خاطی بوده و لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نمیگیرد، لذا کلیه کالاها، مبادلات و معاملات، فعالیت ها و خدمات ممنوعه که طبق این قرارداد و مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز شناخته شوند، مشمول حمایت سایت نخواهند شد. لیست کالاهای که خرید و فروش اینترنتی آنها غیر مجاز است، در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک به آدرس enamad.ir قابل مشاهده است (لیست کالاهای غیر مجاز ممکن است هر چند وقت یکبار به روزرسانی گردد، لذا تمامی کاربران متعهد میگردند که از آخرین لیست کالاهای غیر مجاز مطلع باشند) و تمام کاربران متعهد به رعایت قوانین اینماد و عدم خرید و فروش اینترنتی کالاهای غیر مجازمی باشند.

تبصره 1- در صورت مشاهده هر گونه تخلف در نوع کالای ثبت شده و مبادلات و معاملات و فعالیت های یک کاربر، از سایرکاربران خواهش میشود در اسرع وقت مراتب تخلف را به اطلاع مسئولین لندیکا برسانند.

بند 5-4-تعرفه‌ها

تعرفه های مربوط به عرضه کالا و فروش آن و تهیه و تامین درگاه امن جهت تبادل و خرید و فروش کالا بین کاربران و تدارک امنیت داد و ستد های اینترنتی برای تمام کاربران لندیکا که به عنوان خریدار و فروشنده فعالیت مینمایند، تحت عنوان پورسانت یا کارمزد فروش، در مرحله ی ثبت کالا مشخص میگردد و پرداخت آن بر عهده فروشنده می باشد و ربطی به خریدار ندارد. فروشندگان میبایست در مرحله ی ثبت کالای خود، به درصد پورسانت و کارمزد فروش کالای خود دقت نمایند و در صورت عدم توجه به آن لندیکا هیچ گونه مسئولیتی را نمیپذیرد. لازم به ذکر است که کارمزد و پورسانت فروش هر کالا به نوع و گروه آن کالا بستگی دارد و ممکن است طی بازه های زمانی مختلف دچار تغییر گردد، بدیهی است توجه به پورسانت فروش هر کالا در هر لحظه بر عهده ی فروشنده میباشد و لندیکا در این زمینه مسئولیتی ندارد.

سعی گردیده تعرفه و پورسانت فروش کالا در سایت لندیکا بسیار کم یا حتی در برخی مواقع صفر یا نزدیک به صفر درصد در نظر گرفته شود تا باعث افزایش رضایت و فعالیت فروشندگان و رونق در تجارت الکترونیک کشور گردد.

بند 6-4-تسویه‌حساب با فروشندگان

پس از فروش کالا در سایت لندیکا، مبلغ فاکتور به صورت آنلاین از خریدار دریافت گردیده و از طریق پنل کاربری، ایمیل و گاها پیامک به فروشنده اطلاع رسانی خواهد شد تا در بازه زمانی مجاز نسبت به ارسال کالای خود برای خریدار اقدام نماید. پس از دریافت و تایید کالا توسط خریدار، وجه کالا بلافاصله به حساب کاربری فروشنده واریز میگردد و وی میتواند بلافاصله درخواست تسویه حساب نماید تا وجه مربوطه در بازه زمانی 10 دقیقه تا یک روز کاری از طریق شبا به حساب بانکی وی واریز گردد.

اگر خریدار در زمان مجاز نسبت به تایید یا رد کالا اقدام ننماید ، سیستم به صورت خودکار کالا را تایید کرده و وجه کالا را به حساب کاربری فروشنده واریز مینماید که فرایندی غیر قابل برگشت است، ضمن اینکه این نوع عملکرد خریدار برای او با امتیاز منفی همراه خواهد بود و تمام عواقب آن صرفا بر عهده وی بوده و در آینده حق اعتراض برای وی محفوظ نمی باشد

توجه مهم : لندیکا بابت چند فروش اول (حداکثر 100 فروش یا 6 ماه با توجه به تعداد کالاها و عملکرد فروشنده) هیچ پورسانتی از فروشندگان دریافت نمیکند و پس از آن با توجه به عملکرد فروشنده تا 95 درصد تخفیف پورسانت برای وی در نظر خواهد گرفت.

بند 7-4-سیستم امتیازدهی لندیکا

لندیکا سیستم پیشرفته و هوشمندی را برای امتیاز دهی و نظرسنجی نسبت به عملکرد کاربران در نظر گرفته، بدین صورت که سیستم تمام عملکردهای مهم کاربران را زیر نظر گرفته و به واکنش‌های مهم آنها امتیاز میدهد و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی گاها حساب کاربری آنها را در زمینه فعالیتی خاص و نهایتا تمام فعالیت‌ها مسدود مینماید. از طرف دیگر کاربران نیز میتوانند تحت شرایط خاصی به عملکرد یکدیگر امتیاز دهند. امتیاز هر کاربر یا فروشگاه معیار خوبی برای انتخاب کاربران و فروشگاه‌های برتر میباشد .

ماده 5-اختلافات

سایت لندیکا و قوانین آن طوری طراحی گردیده که تا حد امکان از بروز هرگونه اختلاف و نارضایتی بین کاربران جلوگیری شود، در عین حال سیستم جامعی برای حل اختلافات احتمالی که ممکن است بین طرفین معامله رخ دهد در نظر گرفته شده است که در بخش راهنمای سایت به تفصیل به آن اشاره گردیده. به طور کلی سیستم حل اختلاف لندیکا از بخش های مختلفی از جمله مذاکره طرفین معامله با هم، کسب تفاهم بین کاربران و اعلام و تایید شرط تفاهم توسط خریدار و فروشنده، ارجاع شکایت به هیئت داوری لندیکا تشکیل میگردد، در عین حال لندیکا تمام سعی خود را خواهد نمود تا بهترین کاربران را در عضویت سایت نگه دارد و در صورت بروز مشکلات احتمالی مبنای عملکرد لندیکا رفع سریع و دوستانه مشکل با همکاری متقابل طرفین معامله می باشد و در این راستا تمام توان خود را به کار خواهد گرفت .
لازم به ذکر است که بازگشت و استرداد کالای فروخته شده، تحت شرایط و قوانین استرداد کالا صورت میگیرد.

لندیکا سیستم پیشرفته ای جهت رفع مشکلات احتمالی که ممکن است بین خریدار و فروشنده رخ دهد طراحی نموده تا ضمن جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، راه را برای رفع اختلافات رخداده هموار کرده و سرعت بخشد، از جمله اقدامات لندیکا در این زمینه طراحی یک سیستم مذاکره دو جانبه بین خریدار و فروشنده است که در بستر سایت صورت میپذیرد و طرفین معامله میتوانند در کمال آرامش با هم مذاکره نموده و مشکل را حل نمایند و در نهایت شرط توافق توسط آنها اعلام و تایید میگردد و سپس با نظارت لندیکا بدان عمل میشود، همچنین لندیکا اقدام به طراحی یک سیستم داوری عادل نموده تا در صورت تمایل هر یک از طرفین معامله وارد عمل شده و پس از بررسی مشکل و مدارک و شواهد و مستندات اقدام به صدور رای نماید، رای صادره از طرف هیئت داوری لندیکا لازم الاجرا بوده و طرفین معامله ملزم به همکاری کامل با این هیئت می باشد. لندیکا تمام سعی و توان خود را جهت رفع بهتر و سریعتر مشکل به کار خواهد گرفت. لازم به ذکر است در صورت ارجاع مشکل به هیئت داوری لندیکا، حکم هیئت داوری لندیکا لازم الاجرا بوده و طرفین معامله ملزم به قبول آن میباشند. در راستای قوانین حل اختلاف، توجه به موارد ذیل الزامی می باشد:

 1. فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد و رای هیئت داوری لندیکا با توجه به این توافق نامه و مستندات موجود صادر می گردد.
 2. هر اقدام و عملکردی از طرف کاربران سایت، به منزله پذیرش قوانین و توافق نامه کاربری لندیکا می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، این توافق نامه مبنای قانونی و رسمی عملکرد لندیکا و کاربران آن می باشد.
 3. خریدار میبایست بلافاصله پس از دریافت کالا نسبت به تست و کنترل و نهایتا تایید کالا اقدام نماید، بدیهی است عدم تایید کالا با استناد به دلایل پوچ و غیر منطقی تنها به ضرر خود او بوده و عواقب آن بر عهده خریدار می باشد. در صورت وجود ایراد در کالای دریافتی خریدار لازم است قبل از پایان مهلت تست و تایید در پنل کاربری خود گزینه عدم تایید کالا را انتخاب کند. بدیهی است پس از پایان این مهلت کالا تایید شده و هزینه به حساب فروشنده واریز می گردد.
 4. خریدار جهت بررسی و تست و تایید کالا زمان کافی دارد و این زمان بسته به نظر فروشنده میتواند افزایش یابد.
 5. اگر ثابت شود که دعوای مطرح شده از طرف خریداری واهی بوده، شکایت وی طبق نظر هیئت داوری لندیکا بلافاصله مختومه میشود.
 6. "شرایط و قوانین عودت (بازگشت) و گارانتی کالا" جزو قوانین لندیکا بوده و ثبت نام در لندیکا، به منزله ی پذیرش توافق نامه ی کاربری و تمام قوانین و شرایط سایت، از جمله "شرایط و قوانین عودت (بازگشت) و گارانتی کالا" می باشد.

تبصره - نظرات، امتیازها و پرسش و پاسخ هایی که کاربران در خصوص کالاها در سایت درج مینمایند، نظر و تجربه شخصی آنها نسبت به کالای مذکور بوده و برای لندیکا هیچ گونه مسئولیتی ایجاد نمیکند.

ماده 6-اختیارات لندیکا

اقدامات احتمالی لندیکا در برابر کاربرانی که قوانین و مفاد توافق نامه را رعایت نمی نمایند شامل موارد ذیل خواهد بود:

 1. توقف انجام تراکنش ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت وی
 2. اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داد شده است
 3. اطلاع رسانی به مشتریان و سایر کاربران در مورد فعالیت های کاربر خاطی
 4. امتناع از ارائه ی خدمات آتی
 5. قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
 6. حذف و یا ویرایش پیام های ارسالی کاربران به یکدیگر
 7. جرایم مالی احتمالی برای فروشندگانی که قوانین سایت را رعایت نکنند لحاظ خواهد شد. لندیکا این امکان را دارد که با توجه به کیفیت تخلف نوع و مدت انجام تخلف به صلاح دید تیم مدیریتی، مبالغی را به عنوان جرایم مالی فروشندگان متخلف در نظر گیرد. هدف از این نوع جرایم تنها حفظ حقوق مصرف کننده بوده و در بسیاری از موارد این مبالغ به صورت پاداش یا کد تخفیف به خریدار پرداخت خواهد شد. همانطور که در قوانین سایت عنوان شده حداقل مبلغ جریمه فروشندگان متخلف به اندازه کارمزد کالا خواهد بود.

تبصره - در جهت حفط منابع سایت و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، فروشگاه های آزمایشی و غیر فعال و بدون محتوا و بعضا تک کالا یا فروشگاه های خاطی غیر فعال یا حذف خواهند شد.

ماده 7-حقوق و مالکیت سایت

دامنه Landika.com و Landika.ir و نام تجاری "لندیکا" و همچنین دامنه‌ی LDKHome.ir و سامانه‌ی هوم‌لند که مخصوص خرید و فروش امن کالاهای کارکرده و فروش مزایده‌ای طراحی گردیده، و دامنه‌ی LDKSafe.ir و سامانه‌ی سیف‌لند که مخصوص فروشندگان و فروشگاه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی (مثل اینستاگرام و تلگرام و ...) و سایت‌های درج آگهی (مثل دیوار و شیپور و ...) طراحی گردیده و سایر آرم و علائم و لوگوها و تصاویر و فیلم های کالاها و کلیه مطالب و مندرجات ثبت گردیده در سایت لندیکا و همچنین ایده های اختصاصی و خدمات منحصر به فرد ارائه شده در لندیکا و کلیه اسناد، توافقنامه ها، فرم ها، درخواست ها، طرح سربرگ صفحات، شکل های گرافیکی و هر طرح و ایده و مطلبی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مربوط به لندیکا باشد، انحصارا متعلق به سایت "لندیکا" و "شرکت بهینه سازان مبکتر تجارت نوین اسرار – سهامی خاص" با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 می باشد و هرگونه کپی برداری، ایده برداری، و استفاده مستقیم و غیر مستقیم از موارد مذکور، بدون دریافت اجازه نامه کتبی از مدیریت سایت لندیکا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. .
قانون حاکم بر سایت لندیکا و این توافق نامه در چهارجوب قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ماده 8-شرایط عدم‌مسئولیت و عدم‌تضمین

تمام کاربران با قبول این توافقنامه میپذیرند که شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) و سایت لندیکا هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات وارده، ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر، غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار و غیر قانونی و بر خلاف عرف و شرع و دین و مذهب و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت چنین مواردی اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد و با فرد خاطی برخورد خواهد شد. . لندیکا در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر و مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
لندیکا در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می گیرد، ملزم به ارائه توضیح و مدرک نمی باشد.

توجه مهم : پذیرش این توافق نامه ، به منزله مطالعه کامل و پذیرش کلیه ی شرایط و قوانین و راهنمای سایت و قرارداد و قوانین تامین و فروش کالا و سایر قوانین مندرج در سایت لندیکا می باشد و کاربران علاوه بر پایبندی به مفاد این توافق نامه، متعهد میگردند به کلیه مفاد قرارداد تامین و فروش کالا و توضیحات و قوانین ذکر شده در راهنما و سایر قوانین مندرج در سایت پایبند بوده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیتی که ناقض قوانین مذکور باشد، کلیه عواقب محتمله بر عهده کاربر می باشد.

ماده 9-شرایط و قوانین ثبت نظرات و پرسش و پاسخ

لندیکا جهت رفاه حال کاربران و احترام به نظرات و پرسش های آنها، بخشی را با عنوان "نظرات و پرسش ها" طراحی کرده و در صفحه کالاها قرار داده تا خریداران و کاربران و اعضای سایت و همچنین کاربران مهمان که در مورد کالای مربوطه صاحب نظر هستند یا تجربه خاصی دارند نظرات و پرسش های خود را مطرح نمایند و از این طریق به انتخاب راحت تر خریداران مبنی بر خرید یا عدم خرید آن کالا کمک نمایند.

مطالبی که توسط کاربران در سایت مطرح میشود، باید در چهارچوب قوانین ثبت نظرات انجام گیرد تا مجوز نمایش در سایت را کسب نماید، بدین صورت که تمام نظرات و پرسش هایی که توسط کاربران ثبت میشود، قبل از نمایش در سایت باید توسط کارشناسان محتوای سایت بررسی و تایید گردند، بدیهی است که در صورت عدم رعایت قوانین سایت، و قوانین ثبت نظر و پرسش و پاسخ، امکان نمایش آن در سایت فراهم نمیگردد.

بدیهی است که لندیکا در قبال صحت یا نادرستی نظرات منتشرشده و پیشنهاد کاربران مبنی بر خرید یک کالا یا خرید از یک تامین کننده ، مسئولیتی نداشته و نمایش آنها در سایت به معنی تایید لندیکا نمی باشد و فقط مبنایی جهت به اشتراک گذاشتن نظر دیگران می باشد.

جهت ثبت هر گونه مطلب و نظر به صورت عمومی و خصوصی و همچنین مطرح نمودن پرسش و پاسخ دادن به سوال دیگران رعایت قوانین زیر برای کاربران الزامی می باشد:

 1. یکی از مهمترین اصولی که در ثبت نظرات و پرسش و پاسخ ها اهمیت دارد، اصل ادب گرایی و احترام متقابل، حفظ حرمت کاربران، فروشندگان، و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد لذا همواره از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز نمایید، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر شما میگردد.
 2. تمام کاربران میتوانند نظرات شخصی خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر نمایند؛ حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، لذا در صورت مشاهده نظرات اشتباه و جانب گرایانه نباید کاربر مربوطه را مخاطب قرار دهید و از وی انتقاد نمایید. بدیهی است یکی از مهمترین قوانین ثبت نظر، اصل ادب گرایی و احترام متقابل است.
 3. کلیه مطالب را به صورت فارسی تایپ نموده و اصول زیبایی نگاری را حفظ نمایید، به عنوان مثال تا حد امکان از اموجی و شکلک ها استفاده نکنید، از یک کلمه یا حرف به صورت مکرر و متعدد استفاده نکنید، حروف و کلمات خود را نکشید و از هر عملکردی که باعث نامتعارف شدن متن میگردد پرهیز نمایید.
 4. برای نظرات و پرسش و پاسخ های خود یک عنوان و تیتر مناسب انتخاب نمایید تا باعث جلب توجه و افزایش تمایل دیگران به مطالعه متن شما گردد.
 5. در هنگام ثبت نظر در مورد یک کالا بهتر است به نقاط قوت و ضعف آن کالا اشاره نمایید (تنها نقاط ضعف یا قوت کالا را ذکر نکنید، بلکه هر دو را در کنار هم بیان نمایید) و در صورت امکان تجربه شخصی خود در استفاده از آن کالا را در اختیار دیگران نیز قرار دهید، همچنین از بیان مطالبی که نسبت به آن تردید دارید پرهیز نمایید.
 6. در بیان نظراتتان از اغراق و بزرگنمایی پرهیز نمایید و بیان مطالبی که باعث جلب توجه و انحراف اذهان کاربران در مورد یک کالا یا یک تامین کننده میشود پرهیز نمایید.
 7. در هنگام ثبت نظر در مورد یک فروشگاه یا تامین کننده به هیچ وجه از عبارات توهین آمیز و خارج از عرف استفاده نکنید، حتی اگر از آن تامین کننده ناراضی هستید یا قصد ارسال پیام خصوصی دارید.
 8. در بیان نقد و نظرات خود از بیان مطالب غیر ضروری پرهیز نمایید و اصل خلاصه نویسی را جهت احترام به وقت کاربرانی که نظر شما را مطالعه مینمایند، مدنظر قرار دهید.
 9. از بیان مطالب و نظرات نامرتبط پرهیز نمایید و هر از هر مطلب در حای مناسب آن استفاده نمایید.
 10. پرسش و پاسخ های خود را به صورت کوتاه و مختصر و فقط یک بار مطرح نمایید و از ثبت هر گونه اطلاعات شخصی و ارتباطی در مورد خود و سایر فروشگاه های حقیقی و مجازی دیگر جدا خودداری فرمایید.
 11. پرسش و پاسخ های خود را تنها به کالای مربوطه معتوف نمایید و جهت مطرح نمودن سوالات کلی در زمینه ثبت سفارش و خدمات پس از فروش و سوالات مربوط به کلیات سایت را از طریق بخش "تماس با ما" مطرح نمایید.
 12. از مطرح کردن سوالات نامربوط پرهیز نمایید و اگر در مورد سوال کاربری اطلاعات کافی ندارید از پاسخدهی به آن پرهیز نمایید.
 13. از بیان اطلاعات شخصی خود و دیگران، مثل شماره تماس،ایمیل، تلگرام و سایر راه های ارتباطی جدا خودداری فرمایید.
 14. متن خود را با لهجه و عبارات مختص به گویش های منطقه ای از تایپ نکنید و از ادبیات نوشتاری به جای ادبیات محاوره ای استفاده نمایید.
 15. از بیان هر گونه مطالب سیاسی و توهین به اشخاص، نژادها، ادارات و سازمانهای مختلف جدا پرهیز نمایید و مطلب خود را در چهارچوب اخلاقیات و احترام به سنت ها و قانون اساسی کشور بیان کنید، در غیر این صورت علاوه بر عدم نمایش آن در سایت، ممکن است باعث مسدودی حساب شما و بروز مشکلات قانونی و پیگیری های قضایی گردد.

ماده 10-اصلاح توافق‌نامه و شرایط فورس‌ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و موارد فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

ضمیمه ها- قوانین سامانه‌ی هوم‌لند و سیف‌لند

 • ضمیمه 1: جهت خرید و فروش کالاهای کارکرده در سامانه‌ی هوم‌لند ، علاوه بر مواد فوق (وفق مورد)، قوانین هوم‌لند نیز لازم‌الاجرا است
 • ضمیمه 2: جهت خرید و فروش امن کالا از فروشگاه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر مواد فوق (وفق مورد) ، قوانین سیف‌لند نیز لازم‌الاجرا است